VHG
 
HOVENIERS GROENVOORZIENERS BOOMVERZORGERS DAK- EN GEVELBEGROENERS INTERIEURBEPLANTERS
Meerwaarde voor ondernemers in het groen
 
Nieuws en actualiteiten

Terug naar het overzicht

29-07-2010: 150.000 bomen tegen fijnstof in Bladel
 
De aanplanting van bossen op het terrein van het Kempisch Bedrijvenpark in het Brabantse Bladen, moet fijnstof op gaan vangen. Er worden twee stroken groen aangelegd. Het KBP legt zo een milieuvriendelijke basis met ongeveer 150.000 bomen en plantjes. Landschapsarchitect Mariëlle Kok is ontwerpster van het ‘woonbos’.

De planten en bomen op het KBP zullen allemaal ‘inheems’ zijn. Eén bos zal het Elven-Eikenbos worden en het andere het Wintereiken-Beukenbos. “Als we honderd jaar niets zouden doen, zou er precies hetzelfde staan. We bootsen zo dus de natuur een beetje na”, legt Kok uit. Er worden veel bomen en planten hergebruikt.

Lucht
Het KBP is zo aangelegd, dat de lucht altijd door alle twee de bossen kan waaien. Zo wordt de lucht optimaal gefilterd. Het succes van planten en bomen als milieuverbeteraars en luchtreinigers hangt af van een aantal zaken. Onder meer de manier waarop de bomen worden neergezet en de verschillende eigenschappen van planten en bomen. Zo kan blad met meer ‘haartjes’ fijnstof beter opvangen.

Bron: Eindhovens Dagblad