VHG  |  Ondernemer  |  Nieuws  |  Artikel

Skip Navigation Linksdefault

"Voor ondernemers in het groen"

252e5a9c-b478-4a70-8060-86e901fa2f22

VHG Nieuws

Nieuws en actualiteiten. Blijf op de hoogte van alle relevante thema's.

Teams Zone.college, Curio, Aeres en Yuverta naar finale Nationale Wedstrijd Hovenier 2026

di 11 nov 2025

​De teams van de scholen Zone.college Zwolle, Curio, Aeres Velp en Yuverta Nijmegen mogen naar de finale van de Nationale Wedstrijd Hovenier 2026. Tijdens de kwalificatiewedstrijd op 6 en 7 november 2025 bij het Zone.College in Almelo streden in totaal zeven teams om een felbegeerde finaleplaats. De wedstrijden worden georganiseerd door Koninklijke VHG in samenwerking met WorldSkills Netherlands.


De teams van elk twee mbo-studenten kregen een uitdagende wedstrijdopdracht voorgeschoteld: een ontwerp van Annemarie in ’t Hol. Opvallende elementen waren een pad van klinkers (halfsteens gelegd aan de korte kant) en een watergoot van 30x30-tegels. “Dat leek makkelijk, maar het was niet eenvoudig om precies goed uit te komen”, vertelt juryvoorzitter Nicole Slagmolen. “Van tevoren hadden de studenten al een een luie trap van twee treden gemaakt. In de uitvoering zagen we veel creativiteit: van treden van gebrand hout tot een trap waarin het logo van de school was gestempeld.”

Goede sfeer

Tijdens de wedstrijd is er – in een goede sfeer – met veel inzet aan de wedstrijdopdracht gewerkt. “Iedereen deed enorm zijn best. Bij een team liep het op de eerste dag niet; zij hadden echt pech. Alle studenten en coaches waren oprecht blij dat ook zij aan het eind van dag twee hun tuin helemaal af hadden. Zo ging iedereen met een goed gevoel naar huis.”

Kas van Zone.college Almelo

De kwalificatiewedstrijd vond voor het eerst plaats bij een school. De kas van Zone.college Almelo, waar het daglicht vrijuit naar binnen kon stromen, vormde het wedstrijdtoneel. Tegelijkertijd was er ook een open middag op het Zone.college Almelo. “Vmbo-leerlingen die geïnteresseerd waren in het hoveniersvak konden een kijkje komen nemen bij de wedstrijd. Daar was zeker animo voor”, vertelt Nicole. Ook volgend jaar vindt de kwalificatiewedstrijd plaats bij het Zone.college. Daarna neemt een andere school het stokje over.

Op naar de finale

De vier finalistenteams hebben nu enkele maanden de tijd om zich voor te bereiden op de finale. Deze vindt plaats van 13 tot en met 15 januari 2026, tijdens de Groene Sector Vakbeurs in Hardenberg.

De finalisten zijn, in willekeurige volgorde:
  • ​Roan Glastra en Joshua Brink – Zone.college Almelo
  • Jens Gooijers en Kiki van den Boom – Curio 
  • Hidde Kruit en Daan Blonk – Aeres Velp
  • Rik van Sleeuwen en Daan van de Sande – Yuverta Nijmegen.
Bij de kwalificatiewedstrijd waren ook Lentiz, Scalda en Vonk met een team vertegenwoordigd.

Bron foto: WorldSkills Netherlands

VHG - Koninklijke Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners

Horaplantsoen 20
6717 LT Ede
T 085 330 77 00
E info@vhg.org

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws!

Direct inschrijven voor de nieuwsbrief