VHG  |  Ondernemer  |  Nieuws  |  Artikel

Skip Navigation Linksdefault

"Voor ondernemers in het groen"

50f0a316-c2ad-45bd-8aa8-0bb4de6078f4

VHG Nieuws

Nieuws en actualiteiten. Blijf op de hoogte van alle relevante thema's.

Vraag van de week: Moet ik dan toch een studiekostenovereenkomst ondertekenen met mijn medewerker?

do 03 nov 2022

​Ja. Het studiekostenbeding in de arbeidsovereenkomsten dient slechts als vangnet voor het geval u als werkgever vergeten bent om een studiekostenovereenkomst te ondertekenen met uw werknemer.   

In artikel 30 lid 1 cao staat dat u met uw medewerker voorafgaand aan het volgen van de opleiding/cursus schriftelijk een studiekostenovereenkomst moet sluiten. 

Ook in de nieuwe wetgeving die sinds 1 augustus dit jaar van kracht is, staat dat studiekosten alleen teruggevorderd mogen worden als sprake is van een studiekostenovereenkomst en de kosten inzichtelijk zijn. Wat betreft het terugbetalen van de studiekosten, moet er bovendien sprake zijn van een glijdende schaal.  

Koninklijke VHG heeft een handig model-studieovereenkomst voor u ontwikkeld. U kunt deze (na inloggen) hier downloaden.

Lees ook: Arbeidsovereenkomsten aangepast aan nieuwe wetgeving 

Meer weten?

Voor meer informatie en vragen kunt u contact opnemen met onze collega's van de VHG Ondernemershelpdesk via ondernemershelpdesk@vhg.org of 085 330 77 00. De VHG Ondernemershelpdesk is bereikbaar op werkdagen tussen 8.30 en 17.00 uur. 

VHG - Koninklijke Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners

Horaplantsoen 20
6717 LT Ede
 
T 085 330 77 00
E info@vhg.org